Slavíme 30. narozeniny! Jaký je příběh značky Nekupto?

Slavíme 30. narozeniny! Hurááá!

Pohlednice Brno v noci

Plánovali jsme velkolepé oslavy, jak se na kulatiny sluší a patří. Současná situace nám to ale bohužel neumožňuje a tak spolu s vámi alespoň zavzpomínáme, jak to všechno začalo.

Na začátku byla tma!

Takto bylo popsáno stvoření světa. No a podobně vznikl i ten náš svět, svět dárků Nekupto. I když to bylo o něco později, až v roce 1991. Vše totiž odstartovala jedna jediná pohlednice – Brno v noci. Ta se během pár měsíců stala hitem a v průběhu let jsme jich prodali více než půl miliónu!

A proč zrovna název Nekupto? Jde o nadsázku. Tu naši zakladatelé Richard a Mirko milují! U nás v Brně se vždy říkalo: „No nekup to, když je to tak dobrý!“. A protože chtěli založit firmu s pořádnou dávkou humoru, moc se jim tento název líbil, stejně jako odvaha nazvat obchodní firmu „Nekupto“. Prodeje ukazují, že i zákazníci tento odvážný humor chápou a oceňují…

Jedeme dál!

U pohlednice jsme pochopitelně nezůstali. V roce 1994 jsme náš sortiment rozšířili o nejrůznější přání, omalovánky a dopisní soupravy. O dva roky později jsme se setkali s panem Zdeňkem Milerem a společně uvedli na trh několik produktů s oblíbeným Krtečkem.

Dárky, které mají jméno? Velká pecka!

Klíčenky se jménem

Tak můžeme označit zásadní zlom, který nastal v roce 2001. V tomto roce jsme jako první v České republice uvedli na trh dárky se jménem. A slavili jsme skvělé úspěchy. Něco takového na trhu totiž chybělo. Začalo to klíčenkami se jménem a postupně jsme přidávali i další jmenné dárky.

Propiska pro Adama nebo pro Evu? Zajisté! Máme propisky s více než 200 nejoblíbenějšími jmény a každý rok přibude nějaké nové. Doposud jsme jich prodali více než 2 miliony, což v praxi znamená, že naší propiskou píše nebo psal každý 5. obyvatel České republiky. A to rozhodně není málo. Propiskami to ale nekončí. Dalším velkým zlomem byly jmenné hrníčky, díky kterým děláme radost téměř v každé 3. domácnosti. Díky tomu jsme se stali opravdovou jedničkou na trhu!

A jak jsme na tom dnes?

V současné době kromě jmenných dárků prodáváme i dárky vtipné, dárky pro rodiče nebo další příbuzné, pro muže i ženy, pro zamilované i milované. Zkrátka máme dárky pro každého. Setkat se s nimi můžete u našich zákazníků, jako je například Kaufland, Tesco, Globus, v drogeriích, papírnictvích, knihkupectvích a hračkářstvích. Všechny pohromadě, tedy asi více než 3 000 různých dárků, můžete najít i na našem e-shopu.

Neusínáme na vavřínech

Prodeje nám ukazují, že se naše dárky líbí, a že vám pomáhají dělat radost vašim blízkým. Proto nám věřte, že se i nadále budeme snažit přicházet s novými a neotřelými nápady, které by vás mohly zaujmout. Inspiraci bereme všude kolem sebe. A co plánujeme do budoucna? Nechte se překvapit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení